Viagra 30'lu Tablet Ürün Görseli

Erkekler İçin Doğal Afrodizyaklar

Bazı gıdaların cinsel yaşamınıza bir katkı yapabileceğini biliyor muydunuz? Yatağınızdaki performansınızı artırmak ve eşinizi mutlu ve tatmin etmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Antik çağlardan beri, erkekler cinsel yeteneklerini yoğunlaştırmak, korumak ve onları yeniden kullanmak için ya da partnerlerinin cinsel arzularını motive etmek için her yöntemi sürdürmektedirler. En sık görülen ve en kalıcı yöntemlerden biri afrodizyakların tüketimi olmuştur. Aslında, dünyadaki çeşitli kültürler ve medeniyetler binlerce yıldır afrodizyakların faydalarından yararlanmaktadır. Belirli şifalı bitkiler ve doğal gıdalar afrodizyakların önemli kaynaklarındandır. Ancak afrodizyak nedir?

Oxford İngilizce Sözlüğüne göre bir afrodizyak “cinsel istekleri uyandıran bir ilaç veya preparat” tır; cinsel istek güçlü bir cinsel uyarılma isteği anlamına gelir. Bu nedenle afrodizyaklar, kişinin cinsel arzusunu uyandıran bir ajandır. Ek olarak, afrodizyakların cinsel isteklerini arttırmaktan başka etyolojik faktörlere ve yaşlılığa bağlı cinsel işlev bozukluğunu tedavi ettiği düşünülmektedir. Cinsel işlev bozukluğu normal bir cinsel ilişkiye girmek için bir yetersizliktir:

Erken boşalma
Retrograded, gecikmeli veya inhibe edilmiş boşalma
Erektil disfonksiyon
Uyarı zorlukları (libido azalması)
Kompulsif cinsel davranış
Orgazm bozukluğu
Detumescence başarısızlığı

Afrodizyak türleri iki şekilde sınıflandırılır; Bunlar kendi eylem tarzlarına göre:

Afrodizyakın ilk türü, libido (cinsel arzuyu) artıracak şekilde davranır.
İkinci tip ise cinsel aktivitenin tadını çıkarma yeteneğini arttırır (yani potensi arttırır).

1. Maca

Maca, Peru Andes’te yüksek gelişen ve 3.000 yıl önce yerel sakinler tarafından sebze üretilen bir bitkidir. Bu süre zarfında, Andes çobanları, macera köklerini çiftlik hayvanlarına besledi ve genel sağlığa ve doğurganlığa katkıda bulundu. Bu, makarna kökünün insanlarda sağlık ve cinsel işlevleri geliştirmesine yardımcı olabileceği fikrine yol açtı. Böylece, anemi, osteoporoz, tüberküloz, enerji güçlendirici, bağışıklık sistemi güçlendirici, hafıza arttırıcı ve erektil disfonksiyon tedavisinde erkekler ve kadınlar için geleneksel bir ilaç haline geldi. Çok uzun zaman önce maca kökü, pazardaki erkek takviyeleri için ortak bir bileşen haline geldi. Birkaç çalışma yapılmış ve uzmanlar, makrozun bir seks arttırıcı olarak nasıl çalıştığından emin değiller, çünkü androjenik aktiviteleri arttırmada hiçbir rol oynamıyor. Bununla birlikte, sonuçlar maca kökünün libido ve cinsel performansı artırmada etkili olduğunu gösterdi.

İtalya’da araştırmacılar, hafif erektil disfonksiyona sahip 50 erkek üzerinde bir araştırma yaptı. Plasebo ve maca takımı kullanan iki grupta da iyileşme görülürken, makao alanlar daha belirgin iyileştirmeler gösterdi. Boston’daki bir hastanede, tıp uzmanları, SSRI’lar veya antidepresanlar almaktan dolayı erektil disfonksiyon çeken 20 kişiye maca tedavisi verdi. On tanesi plasebo veya düşük makao alımı yaparken diğer yarısı daha yüksek bir doz aldı. Daha yüksek doz alanlar cinsel işlevlerinde çok daha iyi gelişmeler gösterdi.

2. Tongkat Ali

Tongkat Ali’nin bir afrodizyak olarak eski bir ünü vardır. Tongkat Ali, Malezya, Endonezya, Tayland, Vietnam ve Laos’lu bir ağaçtır. Kök, ateş, yorgunluk, yüksek tansiyon, sıtma ve cinsel işlev bozuklukları için geleneksel bir tedavi olarak kullanılır. Potansiyelinden dolayı, Tongkat Ali daha sonra etkinliğini kanıtlamak için bilimsel araştırmalara maruz kalıyor. Yıllarca süren araştırmalardan sonra Dr. Joahri Saad, androjenik faaliyetleri veya testosteron üretimini artırdığı ispatlanmış glikoproteinler denilen bir maddeyi tespit etti. Saad, hem hayvanlarda hem de insanlarda kullanılan seks geliştirici bileşiklerin çıkarılması için patentli bir yöntem geliştirdi. Saad başkanlığında yapılan araştırmalarda, Tongkat Ali ekstraktına verilen hayvanlara, normalden üç ila dört kat artan cinsel aktiviteye yol açan testosteronda önemli bir artış oldu. Ekibi ayrıca bu çalışmayı erkek insanlarda yaptı ve testosteron üretiminde dört kat artış gösterdi.

Nasıl kullanılır: Geleneksel olarak, tongkat ali kökü, tongkat ali çay yapmak için kaynatılır. Bununla birlikte, bu güçlü bitkiden faydalanmanın en etkili yolu tongkat ali extract kapsülleri alarak yapmaktır.

3. Panax Ginseng

Muhtemelen doğal afrodizyak listesinde Panax ginsengi hakkında tekrar tekrar duymuş olabilirsiniz; çünkü ginseng gerçekten güçlü bir doğal seks arttırıcıdır. Panax ginseng, Doğu Asya, özellikle Butan, Çin ve Güney Kore gibi daha serin iklimli yerlerde bulunan çok yıllık bir bitkinin etli köküdür. Panax ginsengi, Çin veya Kore ginsengi olarak da bilinir. Ginseng, libidoyu uyaran ve kalıcılığı artıran steroid benzeri bileşikler içerir. Uluslararası İktidarsızlık Araştırması Dergisinde yayınlanan bir çalışmada, erektil disfonksiyonu olan erkeklerin yalnızca yüzde 30’u oranında plasebo grubuna kıyasla yüzde 60’tan fazla iyileşme gösterdikleri görüldü. Bir çalışmada Üniversite Guelph araştırmacılar tarafından yürütülen çok erektil disfonksiyon tedavisinde çıkardığını ortaya koymuştur.

Nasıl kullanılır: Ya çay yapmak için kökünü çiğneyebilir ya da dikleşebilirsiniz. Bununla birlikte, Kore ginsenginden sonuçlar almak için en etkili yol ek bir miktar almaktadır.

4. Ashwagandha

Ashwagandha, domateslerle aynı aileye ait bir çalı. Aynı zamanda domates benzeri meyveleri renk açısından kırmızı turuncu renkte ancak çok daha küçük boyutlarda görünümü açısından taşır. Bitki, Hindistan kökenli ve Ayurveda’daki en etkili bitkilerden biri olarak düşünülüyor. Ashwagandha, anti-kanser ve anti-ülser özelliklerine sahiptir. Konstipasyon, mide ülseri ve karın ağrısı için geleneksel bir ilaç olarak kullanılmıştır. Bir afrodizyak olarak, ot, libidoyu artırır, stres ve depresyonu hafifletir, ruh halini geliştirir ve enerjiyi düzeltir. Araştırmalar, Ashwagandha’nın vücut tarafından testosteron ve östrojene dönüştürülen bir hormon DHEA veya dehidroepiandrosteron üretimini uyardığını gösteriyor.

Bir hayvan araştırmasında, Ashwagandha’nın takviyesi, ağırlıklı olarak vücut ağırlığının kilogramı başına 3.000 mg’lık yüksek dozlarda hayvan verildiğinde, bastırılmış ruhsal duruma ve sedasyon etkilerine bağlı olarak cinsel işlevlerin bozulmasına yol açtı. Öte yandan, insanlar üzerinde yapılan çalışmalar, katılımcılara günlük olarak 100 mg’dan 500 mg’a kadar değişen dozlarda verildiğinde, afrodizyak olarak ashwagandanın etkinliğini ispatladı ve bu doz, hayvanlara verilen dozdan çok uzak oldu.

Nasıl kullanılır: Ashwagandha özü, kapsüller, gevşek toz veya çay gelir. Seks geliştirme amaçlı olarak günde iki kere 2 ila 4 ml’lik bir dozda ashavagonya ekstraktını almak en iyisidir. Ashwagandha’nın diğer şifalı otların veya ilaçların etkisini artırdığı da bilinir, bu yüzden önce doktorunuza danışın.

Nerede bulunur: Ashwagandha birçok ilaç mağazasında, sağlık mağazasında ve çevrimiçi mağazada satın alınabilir. Ashwagandha toplu kapsül veya toz formda satın alınabilir. Toplu halde satın almayla ilgili iyi bir şey, onu kullanım bazında satın almanıza kıyasla daha ucuz bir yöntem olduğundan ve otu geleneksel tarzda tüketmenize olanak tanır. Ashwagandha kapsülleri, bitki özünü kendine tatmaksızın almak için en kullanışlı ve en kolay yol. Amazon’da bazı kaliteli takviyeleri alabilirsiniz.

5. Badem

Badem, doğurganlık sembolü ve afrodizyak olarak bilinir. 25 yıl iç tıbbı uygulayan Dr. Charles F. Glassman, bademlerin doğurganlık, üreme fonksiyonları, hormon üretimi (özellikle testosteron) ve sağlıklı bir libidoya sahip olması için hayati önemi olan esansiyel yağ asitleri kaynakları olduğunu belirtti. Bu kuru fıstığı da büyüleyici kokusu için tanımlanır. Aşkınıza tatlı badem yağı kullanarak şehvetli bir masaj yapabilir ve sevme tecrübenizi yoğunlaştırabilirsiniz.

Nasıl kullanılır: Çiğ yemenin yanı sıra, badem pişmiş ürünlerden salatalara kadar farklı yemek tarifleri için mükemmeldir. 1. Tavuk salatası, dilimlenmiş badem ekleyerek tamamlanabilir. 2. Ya da dilimlenmiş bademleri ilave ederek köreltilmiş sebzelerin sotelerini zenginleştirin.

Nerede bulunur: Badem, birçok süpermarkette ve bakkalda satın alınabilir. Kabukları hala olan bademler daha uzun sürer. Badem alırken kabukların küflü, lekeli veya bölünmemiş olduğundan emin olun. Kabuklu bademlerin depolanmasında kullanılan Hermetik olarak kapalı kaplar, hava, nem ve ısıya maruz kalmadıkları için toplama kutularına kıyasla daha uzun sürebilir.

6. Arugula

Arugula, roka olarak da bilinir, lahana, lahana ve Brussel filizi gibi turpgil sebzelere aittir. Arugula yaprakları hafifçe keskin hardal benzeri bir tada sahiptir. Arugula’nın menşei Akdeniz bölgesine geri döner ve o günden beri sebze güçlü bir afrodizyaktır.

1. yüzyıldan itibaren Yunanlılar ve Romalılar, libido ve cinsel performansı artırmak için arugula kullandılar. Araplar, arugula’nın yaprakları ve tohumlarını kötü cinsel işlevler için geleneksel bir çare olarak kullandı. Journal of Al-Nahrain University Mart 2013 sayısında yayınlanan bir araştırma, sulu gübrelerde bulunan fitokimyasalların ve besinlerin farelerde testosteron düzeylerini ve sperm üretimini artırdığını gösterdi.

Nasıl kullanılır: Arugula yaprakları taze yiyebilirsiniz. 2. Ayrıca yapraklı yeşil salata veya herhangi bir makarna yemek ekleyin. Sebzeler biraz pişince besinler daha iyi absorbe edilir.

Nerede bulabilirim: Arugula çoğu süpermarkette ve bakkalardan satın alınabilir. Taze yeşil yoğurt seçin. Arugula’yı kuru ve buzdolabında tutmak önemlidir. Arugula’yı yeşil ve kuru tutmak için, saklamada kuru kağıt havluyla bir plastik torba kullanın. Doğru şekilde saklanan roka iki hafta sürebilir. Unutmayın, arugula’yı dondurma.

7. Kuşkonmaz

Binlerce yıldır dünyadaki çeşitli kültürler kuşkonmazın afrodizyak özelliklerini övmüşlerdir. Kama Sutra içmeyi önerirken Yunanlılar ona aşk şiiriyle değindi. Fransız tarihinde, düğün gecesi için libido yükseltme umuduyla düğününden önce günde üç kez kuşkonmaz yediği söylenir. Kuşkonmaz, vücudumuzda bulunan, zayıflığa ve cinsel ilgisizliğe katkıda bulunabilecek ekstra amonyakların nötralize edilmesine yardımcı olan aspartik asit içerir.

Nasıl kullanılır: Kuşkonmaz kolunun yaklaşık iki santimini kesebilir veya mızraklarını doğal olarak kopana kadar bükebilirsiniz. Kırma yöntemini kullanmak, ihale mızraklarının kesinlikle boşa gitmeden kullanılmasını sağlayacaktır. Kuşkonmaz ızgara, sotelenmiş, buharda pişirilebilir veya kavrulabilir. Odunsu ve sağlam gövdeleri temizlemek için, sebze soyucu kullanabilirsiniz. Kuşkonmazdan zevk almak için: 1. Soğuk kuşkonmaz ekleyerek favori salatınızı koyun. 2. Yeni kuşkonmaz, zeytinyağı ve makarna baharatlarını (biberiye, kekik ve tarhun) taze pişmiş makarnanıza atın. 3. Ayrıca, üzerine biraz doğranmış kuşkonmaz ilave ederek sade omletinizi lezzetli ve renkli bir hale getirin. 4. Lezzetli, leziz bir yemek için kuşkonmaz kuşkonmazını sarımsaklı, shiitake mantarlarıyla ve tavuk veya tofu ile soteleyin.

Nerede bulunur: Kuşkonmaz birçok süpermarkette ve bakkalda satın alınabilir. Kuşkonmaz için ipuçları, düz sırtlar ve ince mızraklar bulunan uçları tercih edin. Kaba dokuda, eğri saplı ve açık uçlu kuşkonmaz almayın. Ayrıca, geniş sapları kullanmaktan kaçının; çünkü bunlar odunsu ve lezzetliler değildir.

8. Avokado

Ağacından asılı avokado çifti onlara erkeklerin testislerini hatırlatan avokado ağacı “testis ağacı” anlamına gelen Aztekler tarafından Ahuacuatl olarak adlandırıldı. Aztekler, büyük mineral kaynakları olan ve güçlü bir antioksidan glutatyon olan avokadlara güveniyorlardı. Avokadolar ayrıca karotenoidler, E vitamini, lif, B6 vitamini ve potasyum açısından zengin. Ve avokadlarda bulunan E vitamininin cinsel katılım sırasında orgazm yoğunluğunu arttırdığı düşünülmektedir.

Nasıl kullanılır: Salantro, soğan, doğranmış avokadolar, limon suyu ve domatesleri birleştirin ve eski tarz guacamole üzerinde lezzetli bir bükülme için baharat ilavesi ekleyin. Ya da bir sandviç yaparken, olgunlaşmış avokado mayonez yerine yayılmış olarak kullanabilirsiniz. .Ve eğer büyük bir salata yapmak istiyorsanız, taze nane, rezene ve portakalla birlikte dilimlenmiş avokadoları karıştırın.

Nerede bulacaksınız: Süpermarketler, meyve tezgahları ve bakkallarda avokadalar satın alabilirsiniz. Yemeye hazır olan olgunlaşmış avokadoları satın almak istiyorsanız, koyu lekeler, çatlaklar ve hafifçe yumuşak olmayanları seçin. Ağaç olgunlaşması muhtemel olduklarını gösteren ince boyunlu avokadolar için git.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )